Wojciech Wiercioch, Jolanta Szymska-Wiercioch - "Psychiatra i demony"
Ostatnio rzadko na blogu pojawiają się biografie, ale mam nadzieję, że z czasem będzie ich tu więcej. Jedną z ostatnich, które czytałam to biografia najsłynniejszego polskiego psychiatry Antoniego Kępińskiego.

Profesor Antoni Kępiński to jeden z najwybitniejszych polskich profesorów psychiatrii. Historię jego życia poznajemy od najmłodszych lat. Poprzez pryzmat wydarzeń z dzieciństwa i wojny wyłania nam się obraz człowieka, który zmaga się z wieloma przeciwnościami losu. Na swojej drodze spotyka wybitne postaci takie jak Karol Wojtyła czy Józef Tischner. Zmagając się z chorobą nowotworową, leczy chorych i co ważne stara się podchodzić do człowieka w sposób holistyczny.

Nie jest to typowa biografia, gdyż jest to powieść biograficzna, jednak to bardzo ułatwia zrozumienie całej historii i powoduje, że tak trudna postać staje się nam bardziej bliska. Autorzy w fantastyczny sposób odtworzyli wydarzenia i przedstawili postać wybitnego lekarza.

Polecam Wam lekturę tej książki, zwłaszcza jeśli interesuje Was psychologia lub psychiatria. Zastrzegam, że nie jest to łatwa lektura wakacyjna.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu MG.

Komentarze