Volker Kutscher - "Śliska sprawa" Komisarz Gereon Ruth #1Już kiedyś Wam wspominałam, że niemiecka literatura bywa specyficzna, ale ciekawa. Dlatego bardzo chętnie sięgnęłam po kryminał, którego akcja rozgrywa się w okresie dwudziestolecia międzywojennego w Berlinie.

Komisarz Gereon Rath przypadkowo podczas służby zastrzelił niewinną osobę. Oczywiście jego działanie nie było celowe, jednak za swój czyn został przeniesiony do Kolonii, gdzie ma się zajmować sprawami obyczajowymi. Jak dla policjanta spragnionego rozwiązywania zagadek to była dość dotkliwa kara. Jednak w Berlinie dochodzi do tajemniczego zabójstwa i Ruth postanawia mimo wszystko zająć się sprawą. Okazuje się, że prowadzi ją przeciwko sobie...

Na podstawie książki powstał serial Babylon Berlin, który bardzo spodobał się publiczności. Przyznam szczerze, że nie słyszałam o nim, ale mam zamiar go nadrobić. Sama historia jest dość mroczna, ale dla mnie historyka o tyle ciekawsza, że pokazuje Niemcy w okresie, kiedy do głosu dochodzą naziści, co także jest pokazane. Przyznam szczerze, że na pewno sięgnę po kolejne tomy powieści, bo jestem ciekawa jak potoczą się losy komisarza.

Polecam Wam tę książkę - jestem przekonana, że tak opasły kryminał to idealna propozycja na wakacje. Nie jest on łatwy, ale czyta się go bardzo dobrze, więc z pewnością się Wam spodoba.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Komentarze