Stefanie Stahl - 'Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów"Poradniki mają to do siebie, że dzielą się na takie, które chętnie czytamy i dowiadujemy się z nich pożytecznych wiadomości i na takie, które mają okazać się kluczem do sukcesu, a okazują się dla nas kompletnie nieprzydatne. I niestety ten poradnik musiałam zaliczyć do drugiej grupy.


Stefanie Stahl w swoim poradniku próbuje udowodnić, że należy walczyć ze swoimi złymi emocjami, a pojawianie się ich może być związane z tym, jak wychowywali nas rodzice. Według autorki w każdym z nas żyje Dziecko Cienia i Dziecko Słońca, które wybitnie się nie dogadują i trzeba je jakoś porozumieć. Wtedy mamy lepiej zrozumieć sposoby naszego postępowania i rozwiązać większość naszych problemów. 

Przyznam szczerze, że autorka przysłowiowej Ameryki nie odkryła, ponieważ od dawna wiadomo, że to jak jesteśmy wychowywani, później wpływa na nasze postrzeganie świata i umiejętność rozwiązywania problemów. Jednakże absolutnie wojnom wewnętrznych dzieci autorka mnie nie przekonała.

Oczywiście zachęcam, żebyście sami sobie wyrobili zdanie na temat tego poradnika. Jednak myślę, że są zdecydowanie lepsze poradniki na rynku, po które warto sięgnąć.

Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu Otwartemu.

Komentarze