Soren Sveistrup - "Kasztanowy ludzik"Literatura duńska już od jakiegoś czasu stała się moją ulubioną. Klimat jaki potrafią stworzyć autorzy pochodzący z tego niewielkiego kraju jest wręcz niesamowity i chylę czoła przed nimi. Kasztanowy ludzik to kolejna propozycja, którą trzeba przeczytać.

W Kopenhadze dochodzi do serii okrutnych morderstw. Oprawca, żeby dodać złowieszczego klimatu miejscu zbrodni pozostawia zawsze kasztanowego ludzika. Ślad prowadzi do dziewczynki, która zaginęła jakiś czas temu. Czas ucieka, giną kolejne osoby. Czy mroczna historia z przeszłości jest kluczem do rozwiązania zagadki, kto stoi za morderstwami?

Absolutnie porwał mnie klimat tej książki. Jest to z pewnością jeden z najlepszych thrillerów jakie przeczytałam w tym roku. Autor ma spore doświadczenie w bardzo realistycznym kreowaniu świata i napięcia, bowiem jest autorem scenariusza The Killing. Mam nadzieję, że będzie mi dane przeczytać kolejne książki autora, bowiem bardzo podoba mi się styl, w jakim pisze.

Polecam Wam ten tytuł. Nie będziecie absolutnie żałować czasu przeznaczonego na tą książkę. Mam nadzieję, że znajdzie się ona w Waszych wakacyjnych planach czytelniczych.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Komentarze