Nora Roberts - "W ukryciu"Jak Wam ostatnio wspominałam, bardzo spodobał mi styl Nory Roberts. Dlatego sięgnęłam po jej kolejną powieść, tym razem napisaną nie pod pseudonimem, a jej prawdziwym nazwiskiem. I muszę przyznać, że bardzo dobre odczucia pozostały.

Normalny, typowy wieczór w galerii handlowej na obrzeżach Portland zostaje brutalnie zakłócony przez napastników, którzy otwierają ogień. Przez osiem minut zamachowcy zabili wiele osób, a wiele doznało poważnego uszczerbku na zdrowiu. Po latach próbują dojść do  normalności, jednak ktoś dochodzi do wniosku, że ofiar było za mało i rozpoczyna swoje polowanie na kolejne osoby. Czy uda się złapać spiskowca nim ten zabije więcej osób? Dowiecie się czytając thriller.

Powieść bardzo mi się podobała i faktycznie styl Nory Roberts robi na mnie wrażenie. Książka porusza problem ofiar zamachów, które przeżyły i starają się wrócić do normalności. Dzisiaj zamachy terrorystyczne stały się naszą codziennością i nie wzbudzają już takiej sensacji jak kiedyś, ani tym bardziej współczucia czy empatii. Często ofiary są pozostawione bez pomocy, a jednocześnie znając zamachowców stanowią łatwy cel dla grup przestępczych.

Polecam Wam lekturę tej książki. Jest to naprawdę dobrze skonstruowany i przemyślany thriller, który miłośnikom gatunku na pewno przypadnie do gustu.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze