Kim Un-Su - "Likwidator"Przyznam szczerze, że chociaż pracuję w liceum, gdzie z kulturami Dalekiego Wschodu mamy styczność każdego dnia, to literatura tamtego obszaru jest dla mnie nadal wielką tajemnicą. Ale podjęłam decyzję, że przyjdzie dzień, kiedy postanowię ją sobie przybliżyć. Jeden mały krok za mną.

Książka zabiera nas w podróż do alternatywnej rzeczywistości Seulu, którym rządzą gildie płatnych zabójców. Toczą one ze sobą rywalizację o palmę pierwszeństwa. Za każdym morderstwem stoi patron, który jest anonimowym mocodawcą. Patroni mają możliwość kierowania poczynaniami zabójców, ale pochodzą z pogranicza fantazji. Jednym z zabójców jest Reseng, który nigdy nie dyskutował ze zleceniami, tylko je bezwzględnie wykonywał. Pewnego dnia jednak odrzuca swoją dyscyplinę i odkrywa intrygę. Od niego zależy czy będzie tylko pionkiem w grze...

Muszę przyznać, że książka jest bardzo nietypowa i nie czytało mi się ją łatwo. Jednak świat został tak perfekcyjnie przez autora skonstruowany, że aż z każdej strony wyłaniał się niesamowity mrok. Dlatego bardzo pozytywnie odebrałam ten tytuł i myślę, że to nie koniec moich spotkań z literaturą Dalekiego Wschodu.

Polecam Wam tę książkę, aczkolwiek musicie się nastawić na nieco trudniejszy odbiór. Jednak gwarantuję, że nie będziecie żałować czasu jej poświęconego.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akurat.

Komentarze