K.A. Figaro - "Zranione uczucia" [+18]Kolejny tom trylogii erotycznej autorstwa K.A. Figaro, czyli serii, która skupiła moją uwagę, chociaż gatunkowo jest to drugi koniec wszechświata dla mnie. :) Jednak muszę przyznać, że naprawdę się wciągnęłam w tę historię.

Łucja dostaje pracę u pana Sebastiana, który jest ojcem Dymitra. Jednak dziewczyna robi wszystko, żeby uniknąć mężczyzny, bowiem nie chce, żeby ją dalej ranił. Na jej drodze staje drugi syn - Igor, któremu wyraźnie wpadła w oko. Jednak Łucja nie czuje nic poza zwykłą sympatią. Pewnego dnia jednak szef postanawia wysłać ją do Francji, a w podróży ma towarzyszyć jej... Dymitr.

Nie wiem co takiego ma ta seria, że przyciąga moją uwagę. Być może zaintrygowała mnie beznadziejna postawa głównej bohaterki, która kompletnie nie potrafi się postawić. Zagubiona dziewczyna została w zasadzie sama ze swoimi rozterkami i nie ma za bardzo do kogo zwrócić się o pomoc. Dla mnie to symbol tysięcy kobiet, które na co dzień znajdują się w podobnej sytuacji - są zmanipulowane i okłamywane na każdym kroku, jednak brakuje im siły i wiary w swoje możliwości, żeby powiedzieć dość.

Podobnie jak po pierwszym tomie, książka nadaje się dla czytelniczek, które lubią ten gatunek. Drugi tom jest znacznie lepszy niż pierwszy, jednak nie jest to literatura wysokich lotów.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Komentarze