Christina Hesselholdt - "Vivian"Jak wiecie jedną z moich największych pasji obok czytania książek jest fotografia. Dlatego bardzo chętnie sięgnęłam po biografię Vivian Maier, która była jedną z najciekawszych postaci XX-wiecznej fotografii.

Vivian Maier to jedna z najciekawszych postaci fotografii XX wieku. Jej ekscentryczna postać budzi do dzisiaj wiele emocji. Sama Vivian nie była nikomu znana aż do 2007 roku, kiedy odkryto jej prace. Artystka fotografowała ulicę, w czym była jedną z pionierek, ponieważ typowa uliczna fotografia nie była jeszcze popularna. We wspaniały sposób oddawała świat, który ją otaczał.

Jeśli chodzi o samą historię Vivian Maier jest ona oczywiście bardzo ciekawa. Niestety autorka przedstawiła jej biografię w mocno nietypowy sposób. Odwołała się tutaj do dramatu. Czytelnik ma wrażenie, że jest w teatrze i jest świadkiem opisywanych wydarzeń. Niestety przy biografii nie jest to najlepszy zabieg, bowiem cała historia życia jest ciężka do odbioru.

Oczywiście zachęcam Was do lektury książki, lecz musicie przygotować się na szukanie jeszcze dodatkowych informacji o artystce. Jej zdjęcia znajdziecie tutaj.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Komentarze