Blake Crouch - "Rekursja"Jedną z bardziej nietypowych książek jakie ostatnio czytałam była właśnie Rekursja. Jest to thriller, ale z elementami science-fiction. Myślę, że jeśli odpowiada Wam Mission Impossible to może Was ta propozycja zainteresować.

W Nowym Jorku zaczynają dziać się rzeczy, które ciężko określić za normalne. Wiele osób znika, niektórzy popełniają samobójstwa. Ma za tym stać tajemnicza choroba: Zespół Nieprawdziwych Wspomnień. Detektyw Barry Sutton próbuje rozwikłać zagadkę niesamowitych wydarzeń. Spotyka na swojej drodze doktor neuronauki Helenę Smith, która zdaje sobie sprawę jak potężną mocą jest ludzka pamięć. Wiele wskazuje na to, że wszystkie wydarzenia to spisek...

Przyznam szczerze, że nie była to łatwa lektura. Sama wizja tego, że można sterować naszą pamięcią z pewnością jest mało ciekawa. Ludzki umysł kryje wiele sekretów, których jeszcze nie odkryliśmy. Myślę, że nikt nie odważyłby się na takie badania, bowiem narusza to etykę zawodu naukowca. Sama książka wzbudziła we mnie mieszane uczucia, ale była ciekawym doświadczeniem czytelniczym.

Tak jak napisałam we wstępie, książka może być ciekawa dla miłośników Mission Impossible lub innych thrillerów science-fiction. Niestety, Ci z Was którzy wolą bardziej rzeczywiste światy mogą się zawieść lekturą.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze