Wojciech Zajączkowski - "Rosja i narody. Ósmy kontynent. Szkic dziejów Euroazji"Obiecałam Wam, że będą się na blogu pojawiały książki historyczne i właśnie z taką dzisiaj do Was przychodzę. Jest to szkic, ale niezwykle ciekawy, dotyczący rozwoju państwa rosyjskiego, a także narodów, które to państwo współtworzyły w różnych momentach dziejowych.


Książka to synteza historii narodów, które stworzyły dzisiejszą Rosję. Autor w sposób ciekawy i wciągający udowadnia, że poszczególne narody od Mongołów zaczynając, dokładały swoje cegiełki do kształtu jednego z najpotężniejszych dzisiaj państw świata. Nie zabrakło roli Królestwa Polskiego - tutaj między innymi wątek włókienniczy związany z moją kochaną Łodzią. 

Osobiście bardzo mi się podobała ta książka i na pewno przyda mi się podczas zajęć lekcyjnych. Jednakże trzeba mieć na uwadze to, że jest to naprawdę synteza i lektura wymaga już jakiejś wiedzy od nas historycznej.

Książka zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom historii i to właśnie do nich jest skierowana. Polecam jej lekturę, zwłaszcza jeśli interesuje Was historia Rosji.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu MG.

Komentarze