Steve Berry - "Operacja Goniec"Każdy, kto śledzi tego bloga od początku jego istnienia, wie doskonale, że moim ukochanym bohaterem książkowym jest Cotton Malone. Tym samym Steve Berry to mój ukochany pisarz i jestem przeszczęśliwa, że miałam okazję z nim porozmawiać na żywo kilka lat temu. Kluczem do odpowiedzi na pytanie dlaczego jest połączenie akcji rodem z Jamesa Bonda z zagadkami z wątkami historycznymi. Co innego może historyka fascynować, jak nie właśnie takie thrillery historyczne - zwłaszcza z bardzo dobrą wiedzą historyczną samego autora.


Tym razem cofamy się w czasie do początków kariery Malone'a. Dlatego Operację "Goniec" możecie czytać poza kolejnością. Tym razem Cotton Malone próbuje rozgryźć zagadkę śmierci Martina Luthera Kinga. Cofamy się więc dla 60. XX wieku i wielkiego sporu między właśnie Kinigiem a ówczesnym prezydentem J. Edgarem Hooverem. Malone dociera do dokumentów i ludzi, którzy wiedzą jak było naprawdę...

Powiem szczerze, że dawno nie czytałam książki Steve'a Berry'ego i po lekturze tego tytułu zorientowałam się, czego mi brakowało. Właśnie tych błyskotliwych zwrotów akcji, emocji jakie towarzyszą mi zawsze, kiedy Cotton Malone staje w obliczu ekstremalnych sytuacji, które balansują na skraju życia i śmierci, a jednocześnie humoru, który jest właściwy dla tego bohatera. Dla mnie to jest prawdziwe mistrzostwo jeśli chodzi o kreację bohaterów, z którymi stykam się w książkach. Poza tym, jak napisałam we wstępie - Steve Berry bawi się historią. Zna ją doskonale i w fantastyczny sposób przybliża różne jej fragmenty. Mistrz gatunku i tyle w tym temacie.

Oczywiście jako miłośniczka Steve'a Berry'ego szczerze polecam Wam książkę. Przenosi nas w zupełnie inny świat, co jest teraz bardzo pożądane i pomaga odnaleźć się w nowej normalności.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze