Olga Sawicka - "Bestia"Jeśli jesteście już po obejrzeniu serialu Pułapka to historia będzie dla Was znana. Jeśli jednak serial cały czas macie przed sobą to warto zapoznać się z książką, bowiem to właśnie na niej bazuje serial.


Przenosimy się do roku 1976 i wędrujemy do Suwałk, którymi wstrząsa seria morderstw młodych kobiet. Zagadkę ich śmierci ma rozwiązać Ada Krzesicka, która zostaje ściągnięta ze stołecznej policji. Kobieta szybko odkrywa, dlaczego morderca zakrywa twarz kobietom. Ponieważ wcześniej Polską wstrząsnęła seria zabójstw Wampira z Zagłębia, śledczy mają nadzieję, że to kolejny dewiant. Jednak prawda okazuje się być zupełnie inna...

Historia przedstawiona w książce jest naprawdę interesująca. Ciekawe dla mnie było przeniesienie się w czasie do lat 70., kiedy nie ma komórek i Internetu i rozwiązanie sprawy wymaga większego zaangażowania śledczych. Przyznam szczerze, że problem przemocy psychicznej w dzieciństwie, który jest tu poruszony bardzo mnie zaciekawił i z chęcią obejrzę serial.

Polecam Wam tę książkę na wiosenne zaczytanie. Myślę, że dla jednych będzie to podróż w czasie do lat młodości, a dla drugich okazja do poznania metod pracy policji bez cyfrowych technologii.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.

Komentarze