"LEGO® Harry Potter™. Gdzie jest profesor Snape?" - książki dla dzieci #50Jedną z podstawowych umiejętności, które powinniśmy ćwiczyć u dzieci to ich spostrzegawczość. W tym celu przyda nam się właśnie ta książka.


Wraz z bohaterami popularnej powieści wyruszamy na poszukiwania profesora Snape'a. Na dużych stronach książki dziecko ma za zadanie odnaleźć wymienione postaci. Dla ułatwienia przedstawione są one w takich samych pozach. Nie jest to najłatwiejsze zadanie, dlatego z pewnością warto wykonywać je wspólnie. Jeśli mamy rodzeństwo, które jest w podobnym wieku możemy zrobić mały konkurs, kto szybciej znajdzie postaci.

Taka książeczka to doskonałe zajęcie na długie godziny dla dzieci, ale też bardzo rozwijające. Książka przeznaczona jest dla osób od 6 roku życia, kiedy spostrzegawczość faktycznie powinna być już trenowana u dziecka. Osobiście bardzo mi się podoba i na pewno zostawię ją sobie na przyszłość. Dodatkowo do książki dołączona jest figurka LEGO.

Polecam zakup tej książki rodzicom, którzy mają czas, żeby poćwiczyć z dziećmi tego typu zadania. Bardzo istotna jest tu rola rodzica, bowiem bez niego dziecko może się szybko zniechęcić.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze