Joanna Lamparska, Piotr Kałuża - "Miasta do góry nogami"Niestety czas pandemii nie sprzyja podróżom, ale od czego są książki podróżnicze? Jedną z nich są właśnie Miasta do góry nogami, które opisują podziemną Europę.


W książce autorzy opisali w niezwykle ciekawy sposób podziemia różnych miast Europy, jak Kijów, Paryż, Kraków czy Wilno. Opisy są naprawdę dokładne i oczami wyobraźni możemy sobie wszystko wyobrazić. A jeśli mamy z czymś problem to z pomocą przychodzą zdjęcia zamieszczone w książce. Jeśli będziemy planować na przyszłość po pandemii swoją podróż to w książce znajdziemy także potrzebne adresy i godziny wejść do opisywanych obiektów.

Książka wciągnęła mnie niesamowicie i dała szansę przeżycia odwiedzania niektórych miejsc jeszcze raz, jak na przykład katakumby w Paryżu. Autorzy udowadniają, że w miastach nie tylko jest ciekawe to, co widzimy na zewnątrz, ale każde większe miasto skrywa swoje tajemnice pod ziemią i warto ją również poznać.

Serdecznie Wam polecam ten tytuł. Jeśli macie dość siedzenia w domu, to jest to sposób na ciekawą wędrówkę przynajmniej oczami wyobraźni. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.

Komentarze