J.D. Robb - "Śmierć i mrok"J.D. Robb to pseudonim popularnej autorki Nory Roberts. Przyznam szczerze, że już od dawna planowałam zapoznać się z jej twórczością i muszę przyznać, że nie żałuję.


Eve Dallas jest porucznikiem i dostaje do rozgryzienia zagadkową sprawę morderstwa dokonanego na młodej dziewczynie w kinie. Nagle w jej gabinecie pojawia się autorka popularnych powieści kryminalnych, która twierdzi, że rozpoznała morderstwo, bo wcześniej sama je opisała w swojej książce. Idąc tym tropem, porucznik odkrywa jeszcze jedno morderstwo, gdzie i tym razem morderca inspirował się książką pisarki. Dallas zdaje sobie sprawę, że jest to kwestia czasu jak kolejna książka pisarki posłuży jako materiał inspirujący mordercę...

Historia wciąga od pierwszych stron i jak dla mnie nadaje się na sfilmowanie, bowiem jest to gotowy scenariusz na dobry film akcji. Autorka ma świetne pióro i na pewno sięgnę po kolejne książki jej autorstwa. Książka opisuje niezdrową fascynację twórczością autorów, czyli coś z czym niektórym pisarzom przychodzi się mierzyć. Od razu przed oczami mam Pana Mercedesa Stephena Kinga, który to stał się motywem dla wykorzystywania samochodów do ataków terrorystycznych. Chyba zdecydowanie łatwiej jest być autorem powieści obyczajowych, bo jak rzeczywistość nasza weryfikuje nawet książki o pandemiach bywają niebezpieczne. ;)

Polecam Wam lekturę tej książki. Myślę, że zapomnicie o otaczającej nas trudnej rzeczywistości i wiosenne dni i wieczory upłyną Wam szybciej.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze