George R.R. Martin - "Światło się mroczy"George R.R. Martin znany jest z fenomenalnej serii Gra o tron. Jednak spod jego pióra wyszło wiele innych powieści, również takich bardziej science-fiction. Jedną z nich jest właśnie Światło się mroczy.


Dirk t'Larien jest dawnym mieszkańcem świata Worlornu. Pewnego dnia został wezwany przez swoją dawną miłość - Gwen, która jest zaniepokojona tym, co dzieje się z ich dawnym światem. Kavalarowie, którzy doszli do władzy opierają ją na przemocy, a świat zmierza w kierunku nieuchronnej katastrofy. Czy Dirk uratuje dawny świat? Czytając poznacie odpowiedź. :)

Unikalny styl George R.R. Martina był mi znany, ponieważ jestem po lekturze Gry o tron. Jednakże muszę przyznać, że przełożony na świat science-fiction był dość ciekawym doświadczeniem. Sama historia ma dość prostą fabułę zbawiania świata i walki dobra ze złem. Jednakże przedstawione to językiem jednego z mistrzów fantastyki w odbiorze nie jest już takie oczywiste i płaskie. Muszę przyznać, że historia podobała mi się i z pewnością sięgnę po inne książki autora.

Polecam Wam lekturę tej książki - zwłaszcza jeśli lubicie tego typu gatunek. Idealna książka na kwarantannę, kiedy próbujemy być zupełnie w innym świecie - gwarantuję, że odbędziecie lot w najdalsze zakątki kosmosu wraz z tą książką.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze