Eva Garcia Saenz de Urturi - "Rytuały wody"Po pierwszym tomie od razu sięgnęłam po drugi tom trylogii Białego Miasta, żeby przekonać się czy jest on równie dobry, jak pierwszy. I przyznam szczerze, że się nie zawiodłam.

Tym razem w górach zostaje znalezione ciało młodej kobiety, która jak się okazuje zginęła w specyficzny sposób. Została bowiem poddana dawnemu, celtyckiemu obrządkowi. Kraken zna ofiarę, bowiem była ona jego byłą dziewczyną. W Vittorii narasta panika, że dojdzie wkrótce do kolejnych przestępstw. Kraken musi działać sam, bowiem Alba jest w ciąży. Kobieta obawia się, że komisarz może być na liście ofiar mordercy...

Styl pisania autorki jest naprawdę dobry i bardzo chętnie sięgnęłam po drugi tom. Odniosłam nawet wrażenie, że w tym tomie trochę więcej się działo niż w pierwszym i bardziej wciągnęła mnie fabuła. Myślę, że niedługo sięgnę po trzeci, ostatni tom trylogii, żeby poznać jej zakończenie.

Polecam Wam lekturę tej książki - idealna na czas kwarantanny, ale pamiętajcie, że koniecznie musicie przeczytać najpierw pierwszy tom.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Muza.

Komentarze