Eva Garcia Saenz de Urturi - "Cisza białego miasta"Jeśli już mowa o głośnych w mediach społecznościowych książkach to oczywiście ciężko nie wspomnieć o jednym z najsłynniejszych ostatnio thrillerów prosto z Hiszpanii. Zaintrygowana tematem tej książki postanowiłam w końcu sama się przekonać o co tyle szumu.


Małą hiszpańską miejscowością Vittorią wstrząsa informacja o podwójnym morderstwie na dwójce młodych osób. Co gorsza morderstwo to przypomina zbrodnię sprzed kilkudziesięciu lat, której dokonał Tasio. Sęk w tym, że Tasio nadal siedzi w więzieniu. Zagadkę śmierci ma rozwiązać komisarz Unai Lopez de Ayala, który zyskuje w Internecie ksywkę "Kraken". Musi współpracować ze swoją przełożoną Albą, z którą zaczyna łączyć go nie tylko praca. Czy uda im się rozwiązać zagadkę zanim dojdzie do kolejnego morderstwa? Przeczytacie to się dowiecie. :)

Thriller czyta się bardzo dobrze i muszę przyznać, że fabuła mnie wciągnęła. Jednakże po lekturze czułam pewien niedosyt. Mając porównanie do innych thrillerów hiszpańskich, ten wydawał mi się dość płaski. Tradycyjnie mamy romans komisarza, który prowadzi śledztwo i gdyby nie to, że autorka w wyśmienity sposób ukrywała kto stoi za morderstwami, to niestety książka nie różniłaby się od pozostałych thrillerów. Dlatego też nie bardzo rozumiem zachwytów nad książką, ale może jestem zbyt czepliwa. 

Polecam Wam lekturę tej książki, chociażby z uwagi na fakt, że została zekranizowana przez Netflix w formie serialu. Jest to dobra propozycja na majówkową lekturę. :)

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza.

Komentarze