Anna Dembowska - "Pod powierzchnią"Anna Dembowska to scenarzystka TVNu, która dała się także poznać jako obiecująca pisarka. Miałam okazję przeczytać Diagnozę. Osaczenie jej autorstwa i bardzo mi się podobał jej styl. Dlatego chętnie sięgnęłam po kolejny tytuł inspirowany serialem Pod powierzchnią.


W Płocku ginie w tajemniczych okolicznościach mały Kacper. Komisarz Maria Byszewska stara się rozwiązać zagadkę, jednakże w międzyczasie dochodzi do kolejnego zaginięcia chłopca. Na mieszkańców Płocka pada blady strach, a Byszewska musi uporać się z mediami, które szukają sensacji, a także z nadgorliwym synem policjantem. Szybko okazuje się, że jej życie prywatne zaczyna coraz bardziej mieszać się ze śledztwem...

Historia bardzo mi się podobała i myślę, że postaram się obejrzeć również serial. Podobnie jak w Diagnozie, akcja toczy się bardzo szybko i to powodowało, że nie było łatwo rozstać się z książką. Jednakże jeśli oczekujecie tu wybitnego, mrocznego thrillera to możecie się niestety zawieść, bo raczej jest to książka, którą się czyta i oddaje dalej. :)

Polecam Wam ten tytuł na majowe weekendy jako lekką, wiosenną lekturę. Myślę, że czas przy niej upłynie przyjemniej.

Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze