Andrew Mayne - "Powiększenie"Naturalista to z pewnością jeden z najciekawszych thrillerów, jakie miałam okazję czytać. Dlatego z chęcią sięgnęłam po kontynuację historii profesora Theo Craya. 


Theo Cray po ostatniej akcji musi zmienić swoje życie. Kończy pracę na uczelni i rozpoczyna współpracę z amerykańskim wywiadem. Ponadto poznaje smak sławy - nie ma dnia, żeby ktoś go nie prosił o jakąś pomoc. Jedną z osób, która do niego się zwraca jest zrozpaczony ojciec William Bostrom, który błaga o odnalezienie syna. Niby sprawa jakich wiele, ale policja jest nadzwyczaj bierna, co budzi czujność profesora. Bardzo szybko odkrywa, że w Los Angeles zaginięć chłopców jest więcej. Tajemniczy pan Zabaweczka staje się nowym celem profesora...

Thriller poziomem nie ustępuje Naturaliście. Historia jest napisana wyśmienicie i nie sposób się od niej oderwać. Autor poruszył trudny temat porwań dzieci, a także opieszałości służb w tych kwestiach. Porwanie dziecka to największy dramat rodzica i bardzo ważny jest tu czas.

Polecam Wam lekturę tej książki. Jeśli czytaliście pierwszy tom, koniecznie musicie sięgnąć po drugi. Na pewno nie będziecie zawiedzeni, a ja coś sądzę, że o Andrew Mayne usłyszymy jeszcze wiele dobrego.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu W.A.B.

Komentarze