"Miki. Dbam o zdrowie" - książki dla dzieci #45Dbanie o zdrowie to trudny temat dla maluchów. Z reguły dzieciom ciężko jest wytłumaczyć, że muszą jeść wszystko, żeby być zdrowym, a także o tym jak ważna jest aktywność fizyczna. Z tym problemem pomoże zmierzyć się Myszka Mickey. :)


"Myszka Mickey gra w guziki" - taka popularna rymowanka z reguły kojarzy nam się z naszego dzieciństwa. Jednak tym razem przybywa z odsieczą dla rodziców, żeby wytłumaczyć dzieciom walory zdrowego trybu życia. Przez rozwiązywanie pasjonujących zagadek mali odkrywcy dowiadują się, że warzywa, owoce, a także aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, żeby być zdrowym. Pokazuje także jak należy ubierać się właściwie do pogody.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Jest idealnym patentem na liczne teraz rozmowy o ochronie zdrowia i może być dobrym punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o aktualnej sytuacji.

Polecam Wam serdecznie tą książkę. Myślę, że dla wielu rodziców może się ona okazać teraz wybawieniem. Sama odkładam ją na półkę i myślę, że za 4 lata usiądę do niej z moją córeczką. :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze