David Koepp - "Cold storage"Kiedy za oknem szaleje epidemia, książki, które traktują o wydarzeniach katastroficznych są rozchwytywane. Dlatego chciałam Wam polecić horror, który jakiś czas temu czytałam. 


Roberto Diaz jest naukowcem, który wraz ze znajomą oraz nową badaczką próbują rozszyfrować zagadkę tajemniczych śmierci, które mają miejsce w odległym miejscu w Australii. Okazuje się, że za wydarzeniami stoi substancja pochodzenia pozaziemskiego. Kiedy kolejna osoba ginie, Roberto Diaz podejmuje decyzje o zbombardowaniu miejsca, ale substancję próbuje zachować w specjalnym wojskowym magazynie. Niestety po latach substancja znowu atakuje.

Przyznam szczerze, że opisy w tej książce na pewno nie nadają się do podjadania przy czytaniu, jednakże warto się z tym tytułem zapoznać. David Koepp to scenarzysta chociażby Parku Jurajskiego i współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami. Książka pokazuje co się może stać, kiedy nieznana substancja, niezwykle groźna, wydostanie się poza kontrolę. 

Polecam lekturę tej książki - myślę, że idealnej na czas epidemii. Z pewnością nie będziecie w stanie się od niej oderwać! :)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

Komentarze