Cecelia Ahern - "P.S. Kocham Cię"Zgodnie z obietnicą wracam do Was z nowymi postami. Mam ogromne zaległości, bo od początku roku przeczytałam już ponad 20 książek. Do tego dochodzą pozycje dla dzieci, także będzie się tutaj działo.
A pierwszą książką skończoną w 2020 roku była literatura obyczajowa, która bardzo długo stała na mojej półce - P.S. Kocham Cię.

Holly traci w młodym wieku męża, któremu wykryto glejaka w mózgu. Niestety dziewczyna nie potrafi zbytnio odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Znalezienie się w tej trudnej sytuacji postanowił jeszcze za życia ułatwić jej mąż, który pozostawił dla niej listy. Sęk w tym, że listów jest dwanaście i kobieta ma otwierać jeden list pierwszego dnia każdego miesiąca. Co jest w listach oraz jak to wszystko wpłynie na Holly - dowiecie się czytając książkę. :)

Jeśli mam być szczera książka średnio mnie porwała. Zaczęłam ją czytać w listopadzie, a potem pogarszający się nastrój spowodowany ciążą doprawił mnie do kryzysu czytelniczego, o którym Wam pisałam. Czytając miałam takie wrażenie, że historia jest troszkę naciągana, a sama postać Holly bardzo mnie irytowała - była bardzo dziecinna. Nie wiem może jestem zbyt surowa w tej ocenie, ale zachwytów nad tym tytułem nie bardzo rozumiem.

Czy polecam? Jeśli śledzicie bloga od dawna to doskonale zdajecie sobie sprawę, że zawsze staram się Was zachęcać do czytania, żeby wyrobić sobie własną opinię. I tak jest tym razem - tylko uprzedzam: to nie jest historia, do której się wraca.

Wersja, którą czytałam ukazała się nakładem Wydawnictwa Zwierciadło.

Komentarze