Daria Orlicz - "Cudze grzechy"Darię Orlicz kocham za odwagę - tematy, które porusza w książkach do łatwych nie należą, a na dodatek eksperymentuje z językiem, który oddaje w sposób rzeczywisty świat bandytów i przestępców, a także policji. I choć uśmierciła jednego z moich ulubionych literackich bohaterów - to po jej książki dalej chętnie sięgam :)


W ośrodku wczasowym dochodzi do porwania ciężarnej kobiety. Okoliczności są dość tajemnicze, bowiem małżeństwo uchodzi za wręcz idealne. Początkowo policja podejrzewa, że mąż być może jest zamieszany w porwanie... Jednocześnie Jeremi zostaje poproszony przez swoich starych znajomych o pomoc. Przyrodnia siostra jego kumpla została pobita, a Mateusz jako główny podejrzany trafił do aresztu. Jednak czy na pewno on pobił dziewczynę?

W czwartej swojej książce o policjantach z Trójmiasta, Daria Orlicz troszeczkę szerzej przedstawia bohaterów i ich historie życia. Ponadto autorka powraca do wcześniej poruszanych tematów, co może nasuwać wniosek, że nie jest to ostatni tom serii. Sama nie mogłam oderwać się od lektury i powieść, podobnie jak poprzednie mnie naprawdę zachwyciła.

Jeśli lubicie dobrą sensację i szukacie czegoś mrocznego na jesienne, listopadowe wieczory to książka Darii Orlicz będzie idealnym wyborem.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

Komentarze