Camilla Sten - "Osada"Viveca Sten to jedna z moich ukochanych skandynawskich pisarek. Dlatego, kiedy dowiedziałam się, że w Polsce ukaże się książka jej córki to koniecznie chciałam się przekonać czy również odziedziczyła niezwykły talent po mamie.


Alice od najmłodszych lat słyszała o wiosce górniczej Silvertjärn, której to mieszkańcy nagle zniknęli. Zainteresowana tematem dziewczyna postanawia nakręcić dokument na  jej temat. W tym celu udaje się wraz z grupą znajomych oraz ostatnim potomkiem mieszkańców do osady. Jednak bardzo szybko zaczynają się na miejscu dziać rzeczy, które trudno logicznie wytłumaczyć...

Muszę przyznać, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Historia opowiedziana w książce jest genialna i naprawdę się bałam. Mityczna wioska jest pełna zjawisk, które ciężko wytłumaczyć w sposób naukowy. Legendy krążące po ludziach dodatkowo działają na wyobraźnię bohaterów. Akcja książki przypomina trochę Park Jurajski jeśli chodzi o budowanie napięcia. Język autorki jest bogaty i opisy miejsc są tak niesamowite, że wystarczyło, że zamknęłam oczy i mogłam sobie wszystko wyobrazić. Jak dla mnie powieść jest majstersztykiem i czekam na kolejne książki autorki :)

Polecam Wam lekturę tego tytułu. Idealna propozycja na Halloweenowe zaczytanie. ;)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze

  1. Nie słyszałam o tej autorce, jednak recenzja brzmi bardzo zachęcająco, na pewno sięgnę po tę książkę w wolnej chwili - tym bardziej, że zawsze, gdy na dworze robi się coraz zimniej, mam ochotę udać się w literacką wycieczkę po Skandynawii :)
    Pozdrawiam serdecznie z Łodzi :)
    Paulina

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza