Terry Gilliam - "Gilliamesque"Są różne sposoby na przedstawienie swojego życia. Ale jedno jest pewne - tak barwnej i pełnej dobrego humoru autobiografii dawno nie czytałam!


Myślę, że Latającego Cyrku Monty Pythona przedstawiać nie muszę. Terry Gilliam to członek zespołu, a oprócz tego reżyser takich filmów jak 13 małp, The Fisher King czy Las Vegas Parano. Przyznam szczerze, że nie bardzo do tej pory ciągnęło mnie do czytania autobiografii reżyserów amerykańskich. Jednak lektura zapewniła mi świetną dawkę dobrego humoru.

Autor opowiada w nim historię swojego życia i twórczości. Bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych reżyserów na świecie, więc dorobek jest znaczący. Ale jego historia zaskakuje barwami i dystansem do siebie. W swojej książce dzieli się również swoim dorobkiem w tworzeniu komiksów i ilustracji satyrycznych, które są tak niesamowite, że powiesiłabym je na swojej ścianie. 

Polecam Wam serdecznie lekturę tej niezwykłej książki, która jest przepięknie wydana i na pewno sprawi radość jako prezent dla kinomaniaka :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Planeta.

Komentarze