Peter Høeg - "Efekt Susan"Co byście zrobili, żeby ochronić własną rodzinę? Odpowiedź dla wielu z Was pewnie jest bardzo prosta: wszystko. A co jeśli trzeba ochronić tajne dokumenty?


Susan jest typową kobietą, ale ma specyficzny dar - ludzie zdradzają jej wszystkie tajemnice. Przez całe życie dar ten skrupulatnie wykorzystywała, w końcu poznawała najskrytsze sekrety swoich pacjentów. Pewnego dnia jednak zjawiają się u niej ludzie, którzy grożąc jej i jej własnej rodzinie, chcą poznać jej ostatni raport. Musi także odnaleźć członków Komisji Przyszłości. Nie będzie to proste zadanie.

Przyznam szczerze, że thriller, choć mocno nacechowany science fiction, połknęłam w jeden dzień. Świat stworzony przez autora był dla mnie tak rzeczywisty, jakby takie rzeczy działy się naprawdę. Poruszony temat poznawania przyszłości to coś, co nas bardzo kręci, jednak jest to mocno niebezpieczne zajęcie. Mam nadzieję, że człowiek nigdy nie opanuje zdolności zmieniania przyszłości i jakiekolwiek grzebania w niej, gdyż byłaby to straszna broń.

Polecam Wam tę książkę na ponure, deszczowe wieczory. Wpasuje się w klimat idealnie, a Wy zapomnicie o swojej rzeczywistości. :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze