Kasia Bulicz-Kasprzak - "Weź głęboki wdech"Weź głęboki wdech to druga książka autorki, którą miałam okazję przeczytać. Niestety mimo ciekawego opisu, nieco się rozczarowałam.


Michalina jest badaczką i pracuje w Instytucie Botaniki. Praca z pozoru spokojna, ale zdominowana przez mężczyzn, więc młodej dziewczynie jest niezwykle trudno przebić. Mało tego, również w domu jest zagłuszana przez silne charaktery matki i siostry. I kiedy poznaje nowego pracownika Instytutu - Filipa i wszystko nagle zaczyna mieć sens, ginie jej przełożony, a Michalina ma coraz większe problemy...

Przyznam szczerze, że opis książki mocno mnie zaciekawił i dlatego po nią sięgnęłam. Poza tym poprzednia książka Kasi Bulicz-Kasprzak  bardzo mi się podobała. Tutaj jednak czegoś brakowało. W pewnym momencie zaczęłam się nudzić i gubić i chciałam mieć książkę jak najszybciej za sobą. Nie wiem, możliwe, że po prostu główna bohaterka była strasznie irytująca i to mnie zniechęciło do książki, ale myślę, że sami musicie wyrobić sobie zdanie o tym tytule.

Jeśli szukacie czegoś lekkiego na jesienne wieczory to książka z pewnością się na da. Jednak w mojej pamięci na długo ona nie pozostanie. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki.

Komentarze