Joanna Opiat-Bojarska - "Kryształowi. Świeża krew" #1 [+18]O Joannie Opiat-Bojarskiej czytałam wiele dobrego i chciałam sama przekonać się w końcu jak autorka faktycznie pisze i muszę tutaj zacytować: "Czapki z głów, Panowie!". :)


Kryształowi to specjalne wewnętrzne biuro policji, które zostało powołane po to, żeby rozprawić się ze skorumpowanymi policjantami, którzy prowadzą dostatnie życie kryjąc niebezpiecznych gangsterów. Jednak presja i stres powoduje, że też czasami schodzą na złą drogę. Jednym z policjantów, którzy są w grupie jest Paweł Dobrogowski. Driver, bo taką ma ksywkę, szybko jednak traci orientację, czy aby na pewno stoi po właściwej stronie. Zwłaszcza, że giną pewne bliskie mu osoby...

Niezwykle brutalny obraz policji, który wyłania się z kart powieści naprawdę uderza czytelnika. Jest to książka, która pokazuje, że pod latarnią bywa najciemniej. Autorka w sposób bezwzględny wytyka policji największe grzechy i oddaje świat w niezwykle realny sposób. Książka jest adresowana do dorosłego czytelnika.

Polecam ją Wam do lektury na długie jesienne wieczory. Myślę, że warto się z nią zapoznać, bo przecież nie wszyscy są święci. ;)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

Komentarze