Alvin Schwartz - "Upiorne opowieści po zmroku"Co prawda mamy dopiero połowę września, ale już najwyższa pora, żeby pomyśleć o książkach typowych na Halloween. Zobaczycie, ani się obejrzymy, a święto strasznej dyni nadejdzie. Dlatego dzisiaj proponuję Wam tytuł, który obok Lore, jest takim dla Was must-readem na ten czas!

Upiorne opowieści po zmroku to zbiór opowieści pełnych zombiaków, trupów i duchów. Wszystko zebrane tak, żeby potęgować napięcie. Opowieści są najróżniejsze: mamy tańczące zjawy, mamy historie o nawiedzonych domach, po prostu wszystko co miłośnicy grozy uwielbiają.

Przyznam szczerze, że przy książce bawiłam się po prostu świetnie. Opowiadania są krótie i tak skonstruowane, żeby nauczyć się ich na pamięć i przy wieczorze Halloween sobie je opowiadać. Gwarantuję Wam, że zabawa będzie przednia :)

Polecam Wam bardzo ten tytuł i wiem, że wydawnictwo szykuje już kolejny tom, dlatego pędźcie już po pierwszy do księgarni i przygotujcie się na ten jeden, jedyny straszny wieczór w roku! :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze