Jeanne DuPrau - "Miasto żaru" Kroniki Żaru #1Ostatnio w moje ręce wpadają doskonałe książki młodzieżowe i przyznam szczerze, że zazdroszczę młodym ludziom dzisiaj tak wspaniałych książek! Kroniki Żaru zaliczają się do tego zacnego grona. :)


Lina jest młodą dziewczyną, która mieszka w mieście Żar, które zostało założone po to, żeby ocalić ludzkość. Po setkach lat funkcjonowania miasto jednak zaczyna podupadać. Głęboki kryzys powoduje, że atmosfera w mieście znacząco się pogarsza. Dziewczyna nie jest zadowolona z pracy jaką jej przydzielono, ale przez przypadek odkrywa stary dokument, który być może spowoduje, że uda jej się uratować miasto przed zagładą.

Od pierwszych stron historia mnie wręcz porwała. Jeanne DuPrau stworzyła niesamowity świat, który spodoba się młodemu czytelnikowi. Czytając książkę miałam takie wrażenie jakby autorka próbowała stworzyć coś na miarę Metra 2033 Glukhovsky'ego, ale odpowiedniego dla młodego czytelnika i pomieszała to z Indianą Jonesem. W efekcie wyszła z tego fascynująca przygodówka, która na pewno spodoba się młodemu odbiorcy.

Polecam Wam lekturę tej książki. Idealna dla młodego czytelnika na długie, jesienne wieczory. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Nowa Baśń.

Komentarze