Colleen Houck - "Przebudzeni"Ostatnio wspominałam Wam, że mam szczęście do dobrych młodzieżówek. Książka Colleen Houck jest doskonałym potwierdzeniem moich słów. Zwłaszcza, że odwołuje się do mojego ukochanego Starożytnego Egiptu!

Lily Young jest typową nastolatką, która lubi pogłębiać swoją wiedzę. Jej rodzice są dość zamożni, a cała rodzina mieszka w Nowym Jorku. Jedną z prac zaliczeniowych w szkole musi wykonać przy wizycie w Metropolitan Museum. Nie spodziewa się jednak, że spotka tam ciekawą osobę, która zdecydowanie wywróci jej życie do góry nogami, a historię Starożytnego Egiptu pozna bardzo dokładnie...

Muszę przyznać, że ta książka pomogła odstresować mi się przed ślubem. Idealnie się do tego nadawała, ponieważ kompletnie zapomniałam o całym stresie w ostatnich dniach przed ceremonią. Była wręcz idealną odskocznią. Jak wspomniałam we wstępie, urzekło mnie ukazanie świata Starożytnego Egiptu, który po prostu kocham od najmłodszych lat. Jednak nie każdy autor potrafi tak przedstawić świat wierzeń Egipcjan by nie było to mocno naciąganą historią. Colleen Houck zrobiła to po mistrzowsku!

Polecam Wam lekturę tej książki. Sprawdzi się i dla młodszego i dla starszego czytelnika. Myślę, że sprawdzi się jako urozmaicenie długich, jesiennych wieczorów.

Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze