Roma J. Fiszer - "Jutro zaczyna się dziś"W dzisiejszych czasach konsumpcyjny tryb życia zmusza nas do pogoni za pieniędzmi. W efekcie nie mamy czasu, żeby słuchać siebie nawzajem i wsłuchiwać się w potrzeby naszych najbliższych. Od tego wiele małżeństw zaczyna się rozpadać. I właśnie z takim trudnym problemem zmierzyła się w swojej książce Roma J. Fiszer.


Sonia, Ksawery i ich córka Paulina żyją niemalże jak pączki w maśle. Jednak wyraźnie czegoś im brakuje. Nim na świecie pojawiła się córka Sonia i Ksawery byli muzykami. Od momentu, w którym córka wymagała już uwagi Sonia porzuciła śpiewanie, a Ksawery przejął firmę produkującą opakowania plastikowe. Kiedy Paulina podrasta, Sonia postanawia wrócić na scenę, co nie spotyka się z akceptacją męża. Mimo wszystko kobieta wraz ze starym znajomym wyjeżdża na Wysypy Kanaryjskie, żeby dać serię koncertów w hotelach. Ksawery w tym czasie przejmuje opiekę nad córką, która ujawnia swój niesamowity talent do śpiewania...

Jak wspomniałam we wstępie, autorka zmierzyła się z bardzo trudnym tematem. Egoistyczne patrzenie Ksawerego na zarabianie coraz to większych pieniędzy, spowodowało konflikt. O mały włos mężczyzna przegapiłby wspaniały talent własnej córki. Niestety dzisiaj pieniądze przysłoniły nam świat i nawet jeśli zarabiamy już całkiem sporo, to nasze potrzeby nieustannie wzrastają. W tym wszystkim zapominamy, że naszym największym skarbem jest rodzina i to jej należy się uwaga.

Muszę przyznać, że książka bardzo mi się podobała i jest to druga książki tej autorki, którą czytałam. Myślę, że nie ostatnia, a Wam polecam ten tytuł na letnie wieczory.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze