Przepisy Joli - "W rodzinnej kuchni"O tym, że pani Jola wie świetnie gotuje, wie pół miliona fanów na Facebooku. W rodzinnej kuchni to druga książka autorki wyśmienitych przepisów. Tym razem oprócz swoich zaprezentowała przepisy członków swojej rodziny. A wiecie jak się najlepiej sprawdza takie rzeczy? W praktyce! :)


Nie wiem czy wiecie, ale 26 czerwca co roku świętuję swoje urodziny. I nawet teraz w tym całym bałaganie związanym z przygotowaniami do ślubu znalazłam chwilę na świętowanie. Akurat w moje ręce wpadła książka pani Joli i zachęcona masą wspaniałych przepisów postanowiłam jeden wypróbować. Ale o tym za chwilę. W książce znajdziemy tradycyjną kuchnię pani Joli, ale także nieco bardziej kaloryczne męskie dania syna Grzegorza, a także ciekawe i naprawdę proste w wykonaniu cukiernicze specjały córki Sylwii. 

I może właśnie na tych słodkościach się skupmy. Co prawda nie tort, choć przepisy na przepyszne torty również w książce znajdziemy, ale sernik cytrynowy wpadł mi w oko i postanowiłam go wykonać. I wiecie co? Był przegenialny. To po prostu był majstersztyk. O czym to świadczy? O tym, że przepisy w książce są naprawdę dokładne i pokazują krok po kroku, co należy wykonać. I jest to super - zwłaszcza dla takiego laika jak ja. Poniżej załączam Wam zdjęcie jak wypadł mój sernik. :)Czy polecam Wam tę książkę? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza jeśli stawiacie swoje pierwsze kroki w kuchni i potrzebujecie dobrego przewodnika. A jak już kupicie - to pamiętajcie: sernik cytrynowy! ;)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze