Mitch Albom - "Pięć osób, które spotykamy w Niebie"Życie po śmierci to zagadnienie, które wzbudza emocje u wielu osób. W zależności od religii czy kultury to zagadnienie jest różnie ujmowane. Mitch Albom nawiązał w swojej pracy do chrześcijańskiej tradycji Nieba.

Eddie po śmierci żony popada w rutynę wykonywanego przez siebie zawodu. Jego zadaniem jest obsługa techniczna w parku rozrywki. Kiedy jeden z wagoników urywa się rzuca się na małą dziewczynkę, ratując jej życie. Sam jednak je traci i trafia do Nieba, gdzie spotyka pięć osób, które odegrały ważną rolę w jego życiu. Rozmowy z nimi mają uświadomić mu sens jego życia na ziemi.

Powieść Mitcha Alboma to absolutny bestseller, który doczekał się swojej ekranizacji. Zgadzam się z falą zachwytu nad książką, ponieważ to jedna z tych pozycji, które w swoim życiu należałoby przeczytać. Przy Historii Wilków wspominałam, że żałuję, że polscy eksperci od kanonu lektur szkolnych podchodzą do niego tak bardzo sztywno. Pięć osób, które spotykamy w Niebie to kolejny doskonały przykład na to, że motyw życia po śmierci, który jest motywem uniwersalnym i ponadczasowym można znaleźć również w literaturze współczesnej. I jestem przekonana, że ta książka znalazłaby swoich odbiorców wśród uczniów szkół średnich.

Polecam Wam ten tytuł na letnie wieczory. Może nie jest to najłatwiejsza książka, ale z drugiej strony jest napisana w bardzo ciepły sposób. Doskonały prezent dla kogoś, kto stracił kogoś bliskiego.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze