Mitch Albom - "Kolejna osoba, którą spotykamy w Niebie"Kolejna osoba, którą spotykamy w Niebie to kontynuacja bestselleru Mitcha Alboma Pięć osób, które spotykamy w Niebie. Tym razem główną bohaterką jest młoda dziewczyna.

Na imię ma Annie i jest cudownie ocalałą dziewczynką z parku rozrywki. To właśnie ją ratował główny bohater poprzedniej powieści - Eddie. Annie dorosła i postanowiła założyć własną rodzinę. Tu po swoim ślubie postanawia wraz ze świeżo upieczonym mężem lecieć balonem. Niestety pilot popełnia błąd i balon spada na linie wysokiego napięcia. Żeby uratować ukochanego dziewczyna decyduje się na przeszczep, jednak nieoczekiwanie trafia do Nieba...

Powieść jest wzruszającą historią nie tylko o poświęceniu, ale także o miłości. Tu również autor skupił się na pokazaniu tego, że każdy z nas ma jakąś misję do wykonania na ziemi. Książka pomaga oswoić się ze śmiercią, dlatego jest doskonała dla osób, które niedawno straciły kogoś bliskiego. W tym trudnym okresie taka refleksyjna literatura będzie odpowiednia.

Bardzo polecam Wam obie książki Mitcha Alboma, które na mojej półce zajmą honorowe miejsce. Na pewno jeszcze do nich wrócę, ponieważ uważam je za niezwykle wartościowe.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze