Melinda Gates - "Moment zwrotny"Niemalże codziennie rano w miliardach miejsc na świecie ludzie odpalają swoje komputery i widzą charakterystyczny znaczek okna. Chociaż dzisiaj symbol Windowsa znacznie odbiega od tego, który pamiętam z lat 90., to i tak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie. A dlaczego o tym mówię? Ponieważ autorką książki jest prawa ręka, a prywatnie żona Billa Gatesa.


Melinda Gates nie ukrywa, że jest feministką. Myślę jednak, że każda kobieta, która widzi łamanie praw kobiet trochę z feministki ma, jednak nie każda z nas może sobie pozwolić na czynną walkę w obronie swoich praw. Melinda od lat prowadzi fundację, w której wraz ze swoim mężem starają się pomóc kobietom na całym świecie.

W swojej książce Melinda opisuje krok po kroku jak dochodziła do tego miejsca, w którym się znajduje. Pokazuje, że z przysłowiowej kury domowej, jaką chciała zostać, zmieniła swoje patrzenie na świat. Pomógł jej mąż i najbliżsi, dlatego teraz czuje się w obowiązku pomagać innym. 

Książka opisuje jej działalność charytatywną, a autorka tłumaczy dlaczego prawa kobiet to rzecz święta i trzeba nadal o nie zabiegać. Udowadnia, że w XXI wieku znaczna część świata nie respektuje oczywistych zasad.

Polecam Wam lekturę tego swoistego manifestu w obronie praw kobiet. Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych publikacji, która ukazała się w tej tematyce. 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze