Jens Henrik Jensen - "Zamrożone płomienie" Oxen #3Wiecie, co jest najgorsze w książkach? Że kiedyś się kończą. I o ile jeszcze w trylogiach czy seriach możemy się bohaterami dłużej nacieszyć, to i tak nadchodzi nieubłagany koniec historii. Niestety trylogia o Oxenie ma tylko trzy części i wszystkie trzy części są za mną.


Oxen dalej musi się ukrywać. Nieudana ucieczka z kraju nie pozwala mu zaznać chwili spokoju. Okazuje się, że walka z Danehofem nie ma końca, a ponadto giną kolejni ludzie. Ich beznadziejna śmierć zmusza dawną koleżankę Margrethe Frank do współpracy z Oxenem. Czasu mają mało i wszystko wskazuje, że na to, że potrzebują pomocy kolejnych osób...

Historia Oxena uzmysławia jak znacząca jest pomoc dla byłych żołnierzy, którzy nie mogą sobie poradzić ze stresem pourazowym. Ponadto takie osoby potrzebują często odnalezienia sensu życia na nowo. Praca w tajnych oddziałach łączy się także z robieniem szybkiej kariery w wojsku, ale bywa także śmiertelnie niebezpieczną grą. 

Nielsa Oxena stawiam wśród swoich ulubionych bohaterów, a trylogię serdecznie Wam polecam. Przyznam szczerze, że bardziej pochłonęła mnie niż Trylogia Millenium, która do tej pory była dla mnie mistrzostwem wśród skandynawskich thrillerów.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Editio.

Komentarze