Ewa Karwan-Jastrzębska - "Misja Xibalba"Jak wiecie kocham książki w stylu Dana Browna i zawsze bardzo chętnie takie polecam znajomym. Uwielbiam te niesamowite przygody Roberta Langdona z historią w tle. Dlatego opis Misji Xibalba, która jest młodzieżówką, bardzo mnie zaintrygował i chciałam się przekonać o czym jest ta książka.


Julka i Julek to dwójka bliźniaków, które są zafascynowane historią. Rozwojowi ich pasji sprzyjają rodzice, którzy prowadzą prace naukowe. Z kolei po drugiej stronie ulicy, przy której mieszkają swój antykwariat otworzył tajemniczy człowiek, który szybko poznał się na nastolatkach. Tym razem w jego ręce wpadł Piąty kodeks Majów, który mówi, jak zapobiec końcowi świata. A data końca nieubłagalnie się zbliża...

Muszę przyznać, że nie było mi łatwo odejść od książki. Mimo, że jest skierowana do młodszego czytelnika - sama się przy niej świetnie bawiłam, a styl pisania autorki niczym nie ustępuję stylowi Dana Browna. 

Warto jeszcze poruszyć jedną kwestię: wydanie książki, które jest przecudowne! Powieść opatrzona jest ilustracjami wykonanymi przez Dorotę Kobielę, która tworzyła obrazy do filmu o Van Goghu - Twój Vincent. Obrazy wręcz powalają i jeśli chcemy wyczulić nasze dzieci na sztukę to jest to idealna okazja. 

Bardzo serdecznie polecam Wam ten tytuł. Myślę, że to idealna propozycja, żeby zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd. Może to być natchnienie do wakacyjnych przygód. :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akapit Press.

Komentarze