Ewa Karwan-Jastrzębska - "Misja Feniks"Misja Feniks to w zasadzie pierwszy tom przygód Julki i Julka, o których pisałam w poprzednim poście. Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać kolejne pozycje autorki, ponieważ strasznie mi się te książki podobają i czuję się przy nich jak nastolatka :)


Przede wszystkim Julka i Julek poznają tajemniczego antykwariusza, który wprowadza się do budynku na przeciwko ich domu. Aureliusz, bo tak ma na imię, jest mocno zainteresowany sprawą zaginięcia pewnego obrazu. Dzieci co nieco wiedzą o sprawie, bowiem tematem mocno żył ostatnio ich tata. Włączają się więc w tajemnicze poszukiwania i... przenoszą się do szesnastowiecznej Florencji. Czy uda im się rozwikłać zagadkę? 

Podobnie jak poprzednia historia, ta także bardzo mi się podobała. Jak napisałam we wstępie, dzięki tym książkom czuję się jak nastolatka. Autorka w fantastyczny sposób prowadzi narrację - nie sposób jest się od książki oderwać. 

Polecam Wam ten tytuł niezależnie od wieku. Jest to historia, która pochłonie młodego czytelnika, ale także starszego. Sprawdzi się idealnie jako książka na wakacyjny wyjazd czy jako upominek dla młodego miłośnika książek.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akapit Press.

Komentarze