Barbara Sęk - "Uchylone drzwi" Nowakowie #2Pierwszy tom Nowaków mnie zachwycił i już wtedy nie mogłam się doczekać drugiej części. Co prawda autorka kazała czekać aż rok na nowy tom swoim czytelnikom, ale książka jest zdecydowanie grubsza i jeszcze lepsza niż poprzednia!


Krzysztof przeprowadza się do Moniki, gdzie pomaga nowej żonie w opiece nad ich córką Karoliną. Jednak stara się także wspierać byłą małżonkę, której zostawił piękny dom. Oprócz krnąbrnych dzieci z pierwszego małżeństwa i dąsów nowej małżonki, Krzysztof musi zmierzyć się z rakiem piersi byłej małżonki. Chociaż choroba ta w większości jest zwalczana, to jednak dla kobiety jest to ogromny stres. Małgorzata potrzebuje opieki byłego męża, a ten coraz częściej pojawia się w swoim byłym domu...

Powiem szczerze, że nie mogę wyjść z podziwu nad tą sagą. Nie wiem dlaczego jest jej tak mało w Internecie, bo jest to kawał dobrej historii. Mam nadzieję, że jednak doczekamy się lepszej promocji książki. Sama zachwalam ją w rodzinie i moim znajomym. Pierwszy tom przypadł bardzo do gustu mojej mamie. Myślę, że z drugim będzie podobnie. Tej książki nie da się tak po prostu odłożyć. Autorka porusza w niej skomplikowane relacje rodzinne, a tematyka tych relacji jest bardzo aktualna. 

Serdecznie Was namawiam do przeczytania obu tomów. Recenzję poprzedniej części znajdziecie tutaj. Mam nadzieję, że sięgniecie po nie, bo naprawdę jest to perełka na polskim rynku wydawniczym w tym gatunku. Barbara Sęk ma niesamowite pióro i mam nadzieję, że powstaje już trzeci tom :)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

Komentarze