Anna Binkowska - "Mogłam sobie pozwolić... Historia Anny Milewskiej"Niech rzuci kamieniem ten, kto w życiu nie oglądał "Złotopolskich" :) Myślę, że dla mojego pokolenia ten serial miał takie samo znaczenie, jak swego czasu Wojna domowa, Stawka większa niż życie czy nadal bardzo popularni Czterej pancerni i pies. Chociaż emisja serialu dobiegła dawno do końca i młodsi nie znają tych emocji, które towarzyszyły w weekendy w latach 90. i na początku XXI w. wielu rodzinom, to jednak pewni aktorzy nadal są obecni w polskiej kinematografii czy pojawiają się na deskach teatrów.


Jedną z najpopularniejszych postaci i najbardziej lubianych, była rola Julii, grana właśnie przez Annę Milewską.  Anna Binkowska spotkała się z serialową Julią w celu przeprowadzenia serii wywiadów, na podstawie których powstała książka. Znajdziemy w niej historię życia, miłości, a także w jakich okolicznościach Milewska została aktorką. 

Nie ukrywam, że czytałam książkę z zainteresowaniem, ponieważ Anna Milewska reprezentuje pokolenie aktorów przez duże A. Pamiętam zresztą, że sam jej angaż do serialu wywołał sporą sensację, ponieważ wydawało się, że to nie miejsce dla takich aktorek. Po lekturze muszę przyznać, że jest to bardzo interesująca postać i mam nadzieję, że jeszcze ją gdzieś na srebrnym ekranie zobaczymy. :)

Polecam Wam lekturę tej biografii. Myślę, że to ciekawa propozycja dla miłośnika gatunku, a także miłośnika polskiego teatru i kina. Idealna propozycja na letnie czytanie przy kawie na powietrzu :)

Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze