Agnieszka Jeż, Paulina Płatowska - "Jak przechytrzyć nieboszczyka?"Kiedy zaczynałam swoją przygodą z kryminałami, moimi pierwszymi wyborami była oczywiście Joanna Chmielewska - bez wątpienia nasza polska królowa komedii kryminalnych. Pozostała we mnie słabość do tego gatunku i dlatego chętnie sięgnęłam po książkę Agnieszki Jeż i Pauliny Płatowskiej.


Lucyna i Elwira to dwie przyjaciółki, które uwielbiają razem wyjeżdżać na wakacje. Do tej pory obierały kierunki zagraniczne, gdzie wykupywały pobyt all inclusive. Niestety skok cen, a także monotematyczność wyjazdów, spowodowały, że kobiety decydują się na wakacje nad polskim morzem. Przez Internet zarezerwowały sobie pobyt, jednak tuż po przybyciu pomyliły adresy. Choć domek wydaje im się nieco dziwny, dziewczyny ochoczo w nim zostają. Pewnego dnia znajdują jednak w nim nieboszczyka...

Przyznam szczerze, że uśmiałam się nad książką. Była to lektura łatwa i przyjemna, której potrzebowałam tuż przed egzaminem na mianowanie. Książka jest napisana przystępnym językiem, wydarzenia właściwie przerysowane. Przyznam szczerze, że już sam tytuł nawiązuje do książek Joanny Chmielewskiej, ale myślę, że sama by tę książkę poleciła. 

Polecam ją Wam serdecznie. To idealna propozycja na wakacyjne leniuchowanie na plaży. Tylko uważajcie - salwy śmiechu gwarantowane! :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze