Adam Faber - "Kroniki Jaaru. Megapolis" Kroniki Jaaru #5Jak pamiętacie zakochałam się wiosną w Kronikach Jaaru. Oczywiście musiałam sięgnąć po piąty tom i cieszę się, że powstał kolejny, bo niedługo będzie mi dane go przeczytać. Dla mnie ta seria jest lepsza od Harry'ego Pottera - po prostu.


Życie Kate Hallander w miarę się uspokoiło, a przynajmniej tak sądziła. Jednak los chciał inaczej i pewnego dnia w jej własnym pokoju pojawia się tajemniczy gość. Młody chłopak, z którym trudno jest jej się porozumieć, ale okazuje się, że był on wysłannikiem z przyszłości. Przyszłość Jaaru i świata jest zagrożona i tylko Kate jest w stanie go uratować, nim złe duchy przejmą władzę...

Absolutnie jestem zakochana w serii Kronik Jaaru. Bawię się przy nich naprawdę świetnie i uważam, że to jedna z najlepszych powieści młodzieżowych ostatnich dekad, która ukazała się na naszym rynku. Życzę autorowi wielu tłumaczeń, bo sądzę, że młodzież na całym świecie będzie Jaarem kiedyś zachwycona! :)

Polecam książkę i młodym czytelnikom, ale również dorosłym. Warto czasami oderwać się od rzeczywistości i przenieść się do magicznych krain - poprawa nastroju gwarantowana! :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze