Aaron Mahnke - "The world of Lore. Niegodziwi śmiertelnicy" Lore #2


Pierwszy tom Lore podobał mi się, aczkolwiek duchy, potwory i zjawy lubię w książkach, jednak na co dzień nie fascynują mnie tak bardzo. Dlatego obawiałam się lektury drugiego tomu, chociaż sama bardzo chciałam, żeby wydawnictwo go wydało ;) Ot taka kobieca przewrotność. ;) Po lekturze muszę przyznać, że książka powaliła mnie na kolana. Jeżeli jesteście miłośnikami literatury grozy - koniecznie przeczytajcie dalej.


W drugim tomie autor skupia się na ludziach, których historyczne istnienie faktycznie możemy potwierdzić. Są to mordercy z krwi i kości, którzy nie tylko mordują z zimną krwią, ale często sprawia im to satysfakcję. Co ciekawsze sporo znajdziemy tutaj postaci damskich, co może oznaczać, że kobiety bywają podstępne ;) Interesujące jest też to, że postaci są z różnych epok - sporo z XIX wieku, ale mamy także morderców z XX wieku czy nawet z odległych okresów czasowych, co potwierdza doskonały warsztat pracy autora.

Muszę przyznać, że przy tej książce, chociaż mrocznej, bawiłam się świetnie. Naprawdę potrafi wciągnąć miłośnika grozy. Dodatkowo dostajemy w książce wspaniałe ilustracje, które choć zabawne oddają bardzo klimat całej książki.

Polecam Wam lekturę tej książki. Jest to idealna propozycja dla czytelnika, który dopiero zaczyna swój romans z thrillerami, ale także znawca gatunku nudzić się przy niej na pewno nie będzie. Wiem, że jest też trzeci tom i mam nadzieję, że również zostanie wydany :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i spółka.

Komentarze