Richard Schwartz - "Oko pustyni" Tajemnica Askiru #3Richard Schwartz to jeden z moich ulubionych pisarzy fantasy. Świat Askiru jest miejscem, do którego bardzo chętnie wracam, a Havald jedną z moich ulubionych postaci książkowych. :)


Walka z Imperium Thalaku trwa, ale trzeba znaleźć sojuszników. Havald i jego przyjaciele trafiają do pustynnej krainy zwanej Besarajnem. Jednak nim uzyskają wsparcie, muszą uwolnić Leandrę z rąk handlarzy niewolników. Niestety doprowadzi to do sporego zamieszania i wplątuje Havalda i jego drużynę w wir walki o tron...

Jak wspomniałam we wstępie Richard Schwartz to jeden z najlepszych dla mnie pisarzy fantasy. Jego książki totalnie mnie wciągnęły i nie mogę się doczekać kolejnych części. Na szczęście polski wydawca - Wydawnictwo Initium - w miarę sprawnie je wydaje. Akcja jest wartka i czyta się tę powieść jak najlepsze przygodówki. Do tego odrobina magii i mamy przepis na sukces. Nie wiem tylko dlaczego w Polsce tak mało się mówi o Tajemnicy Askiru, jednak mam nadzieję, że to się niebawem zmieni.

Polecam Wam lekturę trzeciego tomu, ale również poprzednich dwóch, jeśli jeszcze ich nie czytaliście. Wierzę, że jest to idealna propozycja na wakacje - nie tylko dla miłośników gatunku! :)

Komentarze