Lisa Jewell - "Widzę Cię"Widzę Cię to moje drugie spotkanie z autorką i muszę przyznać, że jej styl pisania bardzo do mnie przemawia. Myślę, że to nie ostatnie moje spotkanie z tą autorką :)


Josephine Mullen po latach wraca do swojego miasteczka wraz ze swym świeżo upieczonym mężem Alfiem. Jednak na jej drodze staje przystojny nauczyciel z lokalnej szkoły - Tom Fitzwilliam. Jednak mężczyzna skrywa swoje tajemnice, o których wie jedna z sąsiadek...

Powiem szczerze, że intryga w książkach Lisy Jewell jest niesamowicie dobrze przemyślana. Nie mogłam wręcz oderwać się od książki póki się nie dowiedziałam, kto stoi za morderstwem. Autorka świetnie oddała atmosferę małego miasteczka, w którym nic się nie ukryje, bo zawsze ktoś nas obserwuje i ktoś nas zna. Myślę, że każdy, kto choć przez moment w takim  małym mieście mieszkał doświadczył tego, jak szybko wieści potrafią się roznosić. :)

Polecam Wam książkę jako idealną lekturę wakacyjną. Myślę, że spełni się zarówno podczas podróży, jak i przy wieczornym czytaniu. Natomiast miłośnicy gatunku powinni zapamiętać nazwisko Lisy Jewell, bo będzie o niej bardzo głośno.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze