Eliza Drogosz - "Ostrze nocy" Księgi Ankh #3Co prawda dopiero jak zaczęłam czytać to zorientowałam się, że jest to trzeci tom, jednak w miarę szybko odnalazłam się w wydarzeniach, które dzieją się w tej historii. Mam jednak wrażenie, że nie do końca jestem do tej pozycji przekonana.


Bogowie starożytnego Egiptu po setkach lat budzą się i chcą przejąć władzę nad światem. Briant stracił swoją bratnią duszę Sonię, z czym nie może się pogodzić. Chciałby oddać i zrobić wszystko, aby cofnąć czas, jednak wydaje się, że jest już za późno. Złe emocje sprowadzają go na ciemną stronę i postanawia pomścić Sonię.

Powiem szczerze, że jak ostatnio zachwycam się fantastyką, tak tu nawet nie wiem czy sięgnę po poprzednie tomy. Nie wiem, może to ze względu takiego pomieszania bogów starożytnego Egiptu z dzisiejszym światem, ale mam wrażenie chaosu w książce. Być może gdybym przeczytała pierwsze dwa tomy byłoby mi łatwiej zrozumieć całą historię. Jednakże nie porwała mnie kompletnie ta historia i w sumie marzyłam, żeby w końcu tę książkę skończyć. 

Czy polecam? Młodszym czytelnikom jak najbardziej, jednak zaprawieni czytelnicy fantastyki mogą się czuć rozczarowani. Jednak zawsze podkreślam, że każdy sam powinien wyrobić sobie własną opinię. Zbliżający się czas urlopów to idealny moment na tego typu literaturę :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze