Daria Orlicz - "Drapieżcy"Jak pamiętacie seria książek Darii Orlicz bardzo mi się podobała. Kolejny tom nie zawiódł mnie i mam nadzieję, że autorka jeszcze będzie kontynuować serię.


Na Pomorzu dochodzi do brutalnego morderstwa na dziewczynie ze skazą na twarzy. Jednak z racji tego, że była alienowana, nikt nie zauważył tego, co się stało. Pewnego dnia wraca do niej jej znajomy i odkrywa, że dziewczyna nie żyje. Czy sprawcy posuną się do jeszcze jednego zabójstwa?

Pierwszy raz spotkałam się z tym, że mimo śmierci głównego bohatera, seria książek jest nadal kontynuowana. Muszę przyznać, że podziwiam autorkę za ten powiew świeżości i odwagę. To jeszcze bardziej potwierdza, że jej książki są dopracowane i mówią o szarej, policyjnej rzeczywistości. Książkę czyta się bardzo dobrze, jak poprzednie części i podobnie zaskakuje. Z pewnością znajdą się osoby, które stwierdzą, że jest ona brutalna i wulgarna, ale wydaje mi się, że miłośnicy gatunku powinni poznać całą serię.

Polecam Wam lekturę tej pozycji, jak i również poprzedniej. Doradzam czytanie po kolei, żeby zorientować się dokładnie w fabule. Daria Orlicz dołącza do moich ulubionych autorek na stałe. :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Harper Collins.

Komentarze