Beata Pawlikowska - "Wojownik Słońca"Od dawna wiele słyszałam na temat książek Beaty Pawlikowskiej. Jedne opinie zachwalały jej książki, inne wręcz ją ostro krytykowały. Postanowiłam sama sprawdzić jak to naprawdę jest.


Bohaterka książki udaje się w magiczną podróż, w której spotyka najróżniejsze dziwne postacie, które przekazują jej swoją wiedzę. Czasami pokazują bohaterce właściwą drogę, innym razem dziewczyna błądzi. Ta magiczna podróż czeka każdego z nas, ale tylko wtedy, kiedy będziemy na nią gotowi.

Muszę przyznać, że mam po lekturze mocno mieszane uczucia i sama nie wiem, jak ocenić książkę. Z jednej strony to mądra opowieść, która niesie wiele cennych wskazówek o pozytywnym myśleniu, a przede wszystkim o zwolnieniu i obserwowaniu świata. Z drugiej strony w tyle głowy mam to, że Beata Pawlikowska jest dziennikarką - podróżniczką. O ile bardzo lubiłam posłuchać jej opowieści o odległych regionach świata, o tyle nie wiem, czy jest właściwą osobą do przekazywania takiej wiedzy. To ogromna odpowiedzialność pisać tego typu książki. Jednak nie ukrywam, że książka jest warta uwagi.

Czy polecam Wojownika Słońca? Myślę, że tak. Warto samemu zapoznać się z filozofią Beaty Pawlikowskiej. Sądzę, że jest ona wyniesiona z kontaktu z tubylcami w najróżniejszych zakątkach świata, więc bardzo prawdopodobne jest to, że ten sposób myślenia ma sens. :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse.

Komentarze